Chłodnia do przechowywania pigwy
Przechowując warzywa i owoce należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych zasad. Należy zachować ostrożność, aby przechowywać tylko te rzeczy, które nie wykazują niekompatybilności podczas przechowywania z innymi w tej samej chłodni.
Na przykład jabłka można przechowywać z winogronami, pomarańczami, brzoskwiniami i śliwkami, a nie z bananami. Jednak w przypadku ziemniaków i kapusty zachować już ostrożność, i trzymać je w różnych częściach chłodni. W przeciwieństwie do tego winogrona można przechowywać bezpiecznie tylko z kapustą. Aby rozwiązać problem niezgodności podczas przechowywania w chłodni, środki spożywcze pogrupowano w różne zakresy temperatur. Warzywa i owoce przeznaczone do chłodzenia muszą zostać wyselekcjonowane, dlatego też ważne aby przebrać owoce obite i wybrać tylko najlepsze okazy.
Pamiętajmy także że pojemniki muszą być dobrze wentylowane i wystarczająco mocne, aby wytrzymać składowanie w różnych poziomach.
Zasadniczo właściwe praktyki przechowywania obejmują kontrolę temperatury, kontrolę wilgotności, cyrkulację powietrza i utrzymanie właściwej przestrzeni między pojemnikami w celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji. W czasie projektowania hali warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Hale powinny być w kolorze białym, aby jak najlepiej odbijały promienie słoneczne, dzięki temu nie nagrzewają się. Kiedy nie wiemy jak przechowywać pigwę, należy sprawdzić w jakiej temperaturze powinna być przechowywana. Należy także zwrócić uwagę na czas przechowywania, w zależności od temperatury warzywa i owoce można przechowywać tylko przez określony czas. Należy zwrócić uwagę także na wilgotność powietrza. Oczywiście każda chłodnia powinna posiadać izolację, dzięki czemu nie będzie zbytnio nagrzewają się w dni letnie. Może być wykonana z blachy falistej lub też prostej, warto także zadbać o jakość całej konstrukcji i fundamentów. Należy pamiętać że im lepiej zaizolowany będzie budynek tym straty ciepła będą mniejsze, i niższe rachunki.