Czy warto wspomagać się suplementami podczas treningów?
Składniki suplementów wspomagających budowanie mięśni różnią się w zależności od produktu, co utrudnia stwierdzenie, czy wszystkie suplementy mogą poprawić wyniki sportowe.
Jednak kofeina, która znajduje się w większości suplementów, jest powszechnie stosowanym składnikiem zwiększającym wydajność organizmu i dodającym energii, co może pomóc nam ćwiczyć dłużej i bardziej efektywnie.
W intensywnych treningach mogą nam pomóc suplementy na mięśnie i ścięgna
Również suplementy zawierające kreatynę mogą powodować przyrost masy ciała z powodu zatrzymywania wody lub budowania mięśni. Nie powoduje to jednak, że tyjesz czy odkładasz tkankę tłuszczową. W szczególności osoby o określonych celach siłowych lub estetycznych mogą skorzystać z zażywania suplementów na masę mięśniową i ścięgna, ponieważ regularne ich spożywanie podczas programu treningowego zwiększa budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Oznacza to, że tego typu suplementy mogą być najbardziej odpowiednie dla sportowców lub osób wykonujących treningi o wysokiej intensywności, które chcą przenieść swoje ćwiczenia na wyższy poziom.
Jeśli brakuje ci energii przed i podczas treningów, zażywanie suplementu z zawartością kofeiny może być dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Dodatkowo osobom trenującym zaleca się zdrową dietę, wystarczającą ilość snu i odpowiednie nawodnienie organizmu. Zawsze najpierw warto zmieniać nasze wybory żywieniowe i stosować suplementy w razie potrzeby i odpowiednio, aby pomogły nam osiągnąć założone. Jeśli suplement na mięśnie i ścięgna zawiera w sobie kofeinę, może nam znacznie ułatwić trening, powodując przypływ energii, co pozwoli nam ćwiczyć dłużej i bardziej efektywnie.
Z pewnością suplementy na mięśnie i ścięgna mogą nam pomóc budować siłę potrzebną do intensywnych treningów. Podczas pierwszych kilku miesięcy programu treningu siłowego zyskujesz siłę bez większego przyrostu tkanki mięśniowej. W tej fazie adaptacji układ nerwowy i mięśniowy lepiej wykorzystuje mięśnie, które już posiadasz, nawet jeśli nie masz ich zbyt wiele. Zyskujesz znaczną siłę bez budowania mięśni. Następnie, po przekroczeniu granic siły za pomocą istniejących mięśni, zaczynasz budować większe mięśnie.